moneta logo
logo aisis

Test finanční gramotnosti pro základní školy

Jaký je dopad finančního vzdělávání na skutečné znalosti a dovednosti žáků? Jsou podněty a diskuse o penězích ve školách a v rodinách dostačující pro přípravu žáků do života? Chcete mít jistotu, že mládež odchází ze základní školy s vědomostmi a praktickými dovednostmi, které požadují Standardy finanční gramotnosti jako cílový stav úrovně finanční gramotnosti na konci základního vzdělávání? Test Rozumíme penězům vám pomáhá odhalit odpovědi na tyto otázky.

V Rozumíme penězům ve spolupráci s Moneta Money Bank jsme se zapojili do akce Ministerstva financí, které vyhlásilo BŘEZEN – MĚSÍC FINANČNÍHO ZDRAVÍ a připravili pro vás test finanční gramotnosti pro základní školy, kterým můžete ověřit znalosti žáků ze světa osobních financí. 

Test generuje šestnáct otázek z oblastí: finanční odpovědnost, finanční znalosti a finančně právní povědomí. U otázek, kde nebudete znát správnou odpověď, se vám v závěrečném vyhodnocení testu zobrazí i správné odpovědi. Testovat se můžete opakovaně, protože systém generuje do testu pokaždé jiné otázky ze široké nabídky. Můžete tak například na začátku školního roku zjistit skóre svých žáků a na konci školního roku si prověříte, zda se znalosti zlepšily. 

I mistr tesař se někdy utne. Buďte opatrní při čtení otázek. Některé otázky mají negaci, kdy se při odpovědi budete muset zamyslet. Proč jsme připravili i tento typ otázek? Rozumíme penězům podporuje i rozvoj čtenářské gramotnosti. Jednoduchost je v tom, že na každou otázku je jen jedna z nabízených odpovědí správná a k absolvování testu nepotřebujete žádné pomůcky. 

Otestujte si svoji finanční gramotnost ZDE

Potřebujete-li pomoc s rozvojem finanční gramotnosti, neváhejte nás kontaktovat, rádi pomůžeme. Rozumíme penězům nabízí semináře pro ředitele a učitele základních i středních škol – aktuální akce naleznete v nabídce www.aisis.cz, metodické materiály a přednášky.  

Navíc máme unikátní nabídku projektových dní pro základní školy, které můžete hradit ze šablon nebo využijete omezené speciální nabídky projektových dní s bankéřem ZDARMA, které v rámci Global Money Week pro vás finančně zastřešuje Moneta Money Bank. 

Další vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti získáte i sledováním našeho webu www.rozumimepenezum.cz, kde naleznete odborné informace, statistická data, zkrátka vše k finanční gramotnosti. 

VSTUP DO TESTU FINANČNÍ GRAMOTNOSTI

Veronika Kalátová
Veronika Kalátová
Je konzultantka, mentorka a lektorka finančního vzdělávání. Je autorkou projektu Finanční zralost (www.financnizralost.cz). Veronika má více jak 25 let zkušenost ve finančním světě. Absolvovala MBA Finančního poradenství a pojišťovnictví na Ústavu práva a právní vědy a je držitelkou prestižního titulu EFA (European Financial Advisor).

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Kam uložit rodinnou rezervu?

Jak proplouvat mezi produkty, které jsou dnes trendy na rodinnou rezervu? Jak a kam uložit peníze, které potřebujeme mít rychle k dispozici pro nečekané...

Internetové podvody – část II.

V prvním dílu článku o internetových podvodech jsme se podívali na různé typy podvodů a jejich specifikace. Jejich společným jmenovatelem je snaha podvodníků prostřednictvím vzbuzení...

Internetové podvody – část I.

Počty případů internetových podvodů, při nichž lidé přicházejí o své peníze, rostou jako houby po dešti. S tím, jak se zvyšuje počet bezhotovostních transakcí a...