Workshop pro střední školy

Pro studenty středních škol nabízíme workshop v rozsahu pěti vyučovacích hodin, jehož cílem je zvýšení právního povědomí v oblasti práv spotřebitele. Studenti získají informace, ve kterých bychom se měli umět orientovat při řešení praktických situací, jakými jsou nákupy v kamenných prodejnách i na internetu, reklamace, omyly spotřebitelů, smlouvy.

Máte o workshop zájem? Do konce roku 2023 můžeme workshop zcela zdarma nabídnout 10 středním školám – každé škole pro 1 skupinu/třídu studentů. Pokud máte o workshop nebo další informace k jeho realizaci zájem, napište nám. Pokud se chcete rovnou přihlásit, využijte formulář níže. Finance z grantu máme jen na realizaci 10 akcí.

 • Pro jednu třídu (skupinu do 35 studentů) zrealizujeme přímo ve Vaší škole workshop v rozsahu 5 vyučovacích hodin. V případě víceletých gymnázií upozorňujeme, že obsah workshopu je zaměřen na studenty starší patnácti let.
 • Cílem workshopu je seznámit studenty se spotřebitelskými právy a to zejména v oblastech:
  • záruk a uplatňování reklamací,
  • nákupů mimo kamenné prodejny,
  • smlouv.
 • Naši lektoři jsou lektory finanční gramotnosti a zároveň pedagogové – program ve škole vedou sami a pro studenty si přivezou připravené materiály k danému tématu.

Termín workshopu je domlouván s každou školou individuálně.

Workshop pro svoji školu můžete přihlásit vyplněním tohoto formuláře.

Hodnocení programu studenty středních škol
 • Přednáška byla velice poučná a bylo na ní spoustu zajímavých informací, které se můžou hodit v životě a doposud jsem o nich nevěděl.
  Přestože jsem očekával nudnou 5ti hodinovou přednášku, tak nakonec byla velmi zajímavá a informativní. Podobnou akci uvítám!
 • Rozhodně to byla jedna z nejzajímavějších přednášek, které jsme  absolvovali. Přednášející mluvil o důležitých věcech, které dokázal vysvětlit tak, abychom to pochopili. Dovoluji si říct, že je jeden z mála, kterému se podařilo udržet naši pozornost celých 5 vyučovacích hodin.

Program jsme již realizovali na středních školách:

EDUCA SOŠ Pardubice – DELTA SŠ informatiky a ekonomie Pardubice – SOŠ Chrudim – OA Chrudim – VOŠ, SPŠ a OA Čáslav – SPŠ strojírenská a JŠ Kolín – Gymnázium Praha, Nad Alejí – VOŠ, OA a SOUT Chotěboř – OA, VOŠ Cestovního ruchu a JŠ Hradec Králové – Hotelová škola Hradec Králové – Jiráskovo gymnázium Náchod – Gymnázium Kralupy nad Vltavou – VOŠ a OA Jablonec nad Nisou – SUPŠ Jablonec nad Nisou – Gymnázium a SOŠ Rokycany – SOŠ Rokycany – Gymnázium Moravská Třebová – Podještědské gymnázium Liberec – SŠ řemesel a služeb Jablonec nad Nisou – SŠ a VOŠ zdravotnická Liberec – SOŠ Broumovská, Liberec – SOŠ a SOU Praha – Čakovice – SŠ COPTH Praha 9 – Gymnázium     a Hudební škola Hlavního města Prahy – Gymnázium T. G. M. Hustopeče – Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou – Gymnázium B. Němcové Hradec Králové – Gymnázium J. Žáka Jaroměř – Gymnázium a SOŠ Mikulov – Gymnázium Pardubice, Dašická – Gymnázium a OA Tanvald