Letní škola

Rádi bychom vás i letos pozvali na Letní školu Rozumíme penězům, která je určena pro pedagogy základních škol a zaměřena na finanční gramotnost (výuka finanční gramotnosti na základní škole a zvýšení osobní finanční gramotnosti). Část programu bude zvlášť připravena pro pedagogy 1. a 2. stupně ZŠ. V případě, že byste rádi na Letní školu přihlásili ze školy více pedagogů, vyplňte prosím, přihlášku za každého z nich. Pokud dojde k naplnění kapacity, bude možná účast maximálně dvou pedagogů za školu. 

Letní škola je třídenní vzdělávací akce, která proběhne v termínu 19. – 21. 8. 2024 (pondělí až středa) v hotelu U Jezera ve Velkém Oseku (Středočeský kraj), https://www.hotel-osek.cz/.

Díky partnerství se společností MONETA Money Bank je pro vás účast na Letní škole zdarma (program, ubytování, strava). Ale půjde o výměnný obchod 😉 My vám nabídneme plnou penzi, ubytování a tři dny prožitkového vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti. Od vás budeme chtít splnění všech podmínek pro přihlášení, účast po celou dobu kurzu, aktivní zapojení a vzájemné sdílení ze své praxe.

Pro představu, v jakém duchu se akce nesla loni, můžete mrknout na video: VIDEO Letní škola 2023

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Děkujeme všem, že vám téma finanční gramotnosti není lhostejné. Vašeho zájmu si velmi vážíme! Přihlášku, prosím, vyplňte přes formulář zde: PŘIHLÁŠKA, a to nejpozději do 16. května. Aby se přihláška stala platnou, je potřeba splnit ještě další tři kroky uvedené v přihlašovacím formuláři. Do konce května vám následně potvrdíme vaši účast. Rozhodující pro výběr bude nejen pořadí přihlášek a splnění všech podmínek, přednost dostanou zájemci ze škol, kteří se Letní školy ještě nezúčastnili.

Cílem Letní školy je:

1) Přispět ke zvýšení finanční gramotnosti vzděláváním pedagogů, kteří pak vzdělávají své žáky. Každý rok se zaměříme na aktuální témata.

2) Představit vám metodickou příručku k výuce finanční gramotnosti, kterou budou pedagogové ve škole se svými žáky smysluplně využívat a přispějí tak ke zvýšení finanční gramotnosti i svých žáků. Příručka obsahuje metodické materiály pro pedagogy i výukové materiály pro žáky a získají ji všichni účastníci Letní školy.

Fotovzpomínky z Letní školy