moneta logo
logo aisis

Žáci z Nebužel zkoumali české mince

Ke konci školního roku jsme ještě v ZŠ Nebužely uskutečnili projektový den finanční gramotnosti. Projektový den byl pro žáky 1. stupně na téma České mince.

Toto téma obvykle realizujeme pro žáky 3. ročníku. V ZŠ Nebužely je malotřídka, takže se ho účastnili žáci všech ročníků 1. stupně. Po počátečních obavách, zda to mladší žáci zvládnou a starší se nebudou nudit, přišlo nadšení. Žáci v různorodých skupinách zkoumali mince, poznávali je po hmatu, domýšleli příběh mince, názorně si vyzkoušeli, co znamená, že peníze jsou oběživo, seznámili se s jednotlivými symboly na mincích. Zde je potěšilo, že některé symboly znají, neboť nedávno byli na výletě v Praze a památky vyobrazené na mincích viděli v reálu. Nejvíce je však zaujal Velkomoravský gombík. Na závěr žáci vytvořili ke každé minci informační plakát.

Spokojené byly i paní učitelky, které ocenily nejen připomenutí pražských památek, ale i množství různorodých aktivit k tématu mince a skutečnost, že se do projektu mohli aktivně zapojit všichni žáci bez rozdílu věku.

Pokud byste měli také zájem realizovat například ze šablon projektový den finanční gramotnosti, neváhejte nás kontaktovat. Naši nabídku projektových dní najdete zde.

Blanka Staňková
Blanka Staňková
Lektorka finanční gramotnosti se zaměřením na metodiku pro 1. stupeň základní školy, spoluautorka knih Rozumíme penězům pro 1. stupeň a Sbírka úloh Rozumíme penězům pro 3. - 5. ročník, autorka řady metodických materiálů k finanční gramotnosti. Zároveň učitelka na 1. stupni základní školy a lektorka kritického myšlení - lektoruje kurzy RWCT a čtenářských dovedností.

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Exekuce v ČR

Exekutorská komora České republiky vytvořila projekt s názvem Otevřená data o exekucích, který informuje o nejrůznějších statistikách týkajících se exekucí občanů České republiky. K datu vydání...

Jak rozumně tvořit kapitál pro děti

Potomci, naše největší láska, která s sebou nese i starosti. Většina rodičů považuje své děti za hlavní smysl svého života, což způsobuje upřednostňování uspokojování...

Výsledky měření investiční gramotnosti 2023

Investiční gramotnost v Česku roste, ale stále více než dvě třetiny Čechů si v investicích nevěří. Zjištění pochází z Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala...