moneta logo
logo aisis

Projektový den ve Stráži nad Nežárkou

Začátkem června jsme ve Stráži nad Nežárkou realizovali další projektový den finanční gramotnosti. Projektový den byl tentokrát pro žáky 8. a 9. ročníku na téma Nákup mimo kamenné obchody.

Žáci pomocí studijního materiálu zjistili, co je nákup mimo kamenné prodejny, kde všude může probíhat, jaké povinnosti má prodejce a jaká práva má spotřebitel.

Své znalosti si následně ověřili hrou na právní poradnu, kde „odborně jako právníci“ radili svým klientům. Následně vytvořili několik informačních panelů s danou problematikou pro ostatní spolužáky. V závěrečné reflexi ocenili množství nových a zajímavých informací, které využijí při vlastním nákupu na internetu.

Pokud byste měli také zájem realizovat například ze šablon projektový den finanční gramotnosti, neváhejte nás kontaktovat. Naši nabídku projektových dní najdete zde.

Blanka Staňková
Blanka Staňková
Lektorka finanční gramotnosti se zaměřením na metodiku pro 1. stupeň základní školy, spoluautorka knih Rozumíme penězům pro 1. stupeň a Sbírka úloh Rozumíme penězům pro 3. - 5. ročník, autorka řady metodických materiálů k finanční gramotnosti. Zároveň učitelka na 1. stupni základní školy a lektorka kritického myšlení - lektoruje kurzy RWCT a čtenářských dovedností.

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Projektové dny finanční gramotnosti pro žáky základních škol

Zdravíme všechny příznivce finanční gramotnosti! ...

Výběr z bankomatu pomocí QR kódu

V České republice začaly banky svým klientům nabízet službu, která umožňuje výběr z bankomatu bez toho, aniž by se člověk musel bankomatu dotknout. Celý proces je...

Porovnání výše mezd

Hrubá mzda za 2. čtvrtletí roku 2022 překročila téměř o sto korun hranici čtyřiceti tisíc korun. Dle statistiků však dvě třetiny zaměstnanců na tuto...