moneta logo
logo aisis

Vzdělávací seriál ČNB pro žáky základních škol

Česká národní banka připravila seriál s názvem Finanční trampoty Oty Negramoty věnující se problematice peněz z nejrůznějších úhlů pohledu. Seriál se snaží zábavnou formou zvýšit finanční gramotnost a cílí především na žáky 2. stupně základních škol a prvního ročníku škol středních.

Zahrnuje celkem osm dílů s těmito názvy:

1) Zrození peněz

2) Potřeba a přání vs. krocení rozpočtu

3) Bezpečný nákup

4) Práce

5) Bydlení

6) Založení rodiny

7) Dluhová past

8) Investiční speciál

Po každém díle je shrnuto v textové podobě, co je dobré si zapamatovat. Následně si také můžete vždy otestovat své znalosti v online kvízu. Celý seriál je zdařilou a poutavou pomůckou pro učitele finanční gramotnosti, ale i pro rodiče, kteří se chtějí o penězích bavit se svými dětmi. Délka jednotlivých dílů se pohybuje od tří do osmi minut.

V roli Oty Negramoty uvidíte herce Lukáše Pavláska. Učitele a průvodce světem financí mu hraje sám čerstvě jmenovaný nový guvernér ČNB Aleš Michl.

Zdroj: www.cnb.cz

Robert Kočí
Robert Kočí
Je lektorem finanční gramotnosti. Učí finanční gramotnost a angličtinu na základní škole. Vzdělává lidi všech věkových kategorií v oblasti spotřebitelských práv. Je autorem několika publikací zaměřených na to, jak učit o osobních financích děti na základních školách. Absolvoval Právnickou fakultu MU v Brně obor Právní specializace a MBA studia obor Coaching, Mentoring and Leadership.

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Projektové dny finanční gramotnosti pro žáky základních škol

Zdravíme všechny příznivce finanční gramotnosti! ...

Výběr z bankomatu pomocí QR kódu

V České republice začaly banky svým klientům nabízet službu, která umožňuje výběr z bankomatu bez toho, aniž by se člověk musel bankomatu dotknout. Celý proces je...

Porovnání výše mezd

Hrubá mzda za 2. čtvrtletí roku 2022 překročila téměř o sto korun hranici čtyřiceti tisíc korun. Dle statistiků však dvě třetiny zaměstnanců na tuto...