moneta logo
logo aisis

V dubinské škole se děti naučí i hospodařit

Pardubice – V pardubické základní škole na Dubině získávají děti nejen znalosti v běžných vyučovacích předmětech, ale také vědomosti, které jim usnadní orientaci ve světě financí.
Škola se v roce 2010 zapojila do projektu Rozumíme penězům, jehož cílem je zvýšení finanční gramotnosti obyvatel České republiky.

Dvě základní školy

„Do tohoto projektu se zatím zapojily pouze dvě pardubické základní školy,“ informovala náš Deník Nataša Hradní z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.
Se světem financí se letošní deváťáci z Dubiny seznamují již druhým rokem, rozhodně už tedy nejsou finančně negramotní. Zvládají nejen sestavení rozpočtu či úvahu o výhodnosti nákupu, ale také prezentaci nabytých vědomostí před dospělými.
„Součástí letošní části projektu byla účast na konferenci k projektu Rozumíme penězům. Na ní nás reprezentovali čtyři žáci z 9. A a dvě jejich učitelky. Prezentace, kterou si naši žáci sami připravili, sklidila ohromný úspěch, děti zvládly i odpovědi na dotazy posluchačů,“ řekla ředitelka školy Ludmila Kozáková.
„Máme radost z toho, že se naši žáci neztratí v konkurenci ostatních,“ dodala.
V minulém školním roce se žáci dnešní 9. A během čtyř projektových dnů učili tvořit rozpočet, kupovali auto, zvažovali výhodnost nákupu a jeli na dovolenou. Letos se v oblasti financí vzdělávají dál a první krůčky v této oblasti financí mají za sebou i jejich o rok mladší spolužáci.

Rozumíme penězům

Projekt Rozumíme penězům si klade za cíl přispět ke zvýšení finanční gramotnosti obyvatel České republiky.
Primárně je zaměřen na učitele a žáky základních škol, prostřednictvím dětí má však působit i na jejich rodiče.
Pomáhá dospívajícím k tomu, aby se naučili rozhodovat ve finančních záležitostech, uměli si k tomu získat dostatek důvěryhodných informací, vyznali se v základní finanční terminologii, nabízených finančních produktech a službách, byli si vědomi důsledků svého rozhodnutí a nenechali se manipulovat reklamou nebo lákavými obchodními nabídkami.

Chrudimský deník | 12.1.2012 | Rubrika: Pardubický kraj | Strana: 2 | Autor: (red)

Dále publikováno:
Publikováno| Svitavský deník; Pardubický kraj; 02
Publikováno| Orlický deník; Pardubický kraj; 02
Publikováno| Pardubický deník; Pardubický kraj; 0
parlamentnilisty.cz | 14.1.2012 | Rubrika: Obce voličům
prvnizpravy.cz | 15.1.2012 | Rubrika: z regionů

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

DIP nebo penzijko, jak se rozhodnout?

První pilíře důchodového systému v ČR nás nutí si najít vlastní cestu tvořit kapitál na stáří. Nabídka produktů se státní podporou je dnes mnohem širší...

Jirka vysvětluje věci

Jirka vysvětluje věci je YouTube kanál Jiřího Burýška, na kterém můžete najít pořad stejného názvu obsahující desítky dílů o délce od několika minut až...

Pojištění majetku – povodeň a záplava

V dnešním článku se budeme věnovat pojistným rizikům skrývajícím se pod pojmy povodeň a záplava. Toto téma si zaslouží zvýšenou pozornost kvůli stále častějším extrémním...