moneta logo
logo aisis

Rozpočet v apce

Jak na pořádek ve svých penězích? Jak se neztratit ve svých výdajích? Jak mít finance pod kontrolou?

Říká se dobrý hospodář má zcela pod kontrolou všechny své nákladové položky, ať už mluvíme o výdajích za bydlení, potraviny, děti, cestování, koníčky či sport. Ruku na srdce: Znáte svou útratu za drobné neřesti, jako jsou kafíčka, cigárka, pivíčka, svačinky, kosmetika, dárečky pro dětičky či jiné radosti? Vedete si domácí účetnictví, abyste mohli začít finančně plánovat a tvořit konkrétní finanční cíle?

Práce s rodinným rozpočtem nemusí být věda, když víte jak na to. Naučte se používat chytré mobily a nahrajte si některou z Českých aplikací jako je Spendee (www.spendee.com), Wallet (https://budgetbakers.com). eÚčty (www.eucty.cz), Patron Go (https://patrongo.com/)  nebo zahraničních jako je Money Manager Expense & Budget (www.realbyteapps.com), My Budget Book nebo 1Money: expense tracker budget.

Aplikace obvykle nabízí základní verzi zdarma, kde je možné evidovat své příjmy, výdaje a vkládat je i do kategorií nastaveného rozpočtu. Za příplatek pak získáváte další funkce jako je například vytvořit si více rozpočtů, propojení aplikace s bankovními účty nebo sdílení rozpočtu s partnerem aj. vychytávky.

Veronika Kalátová
Veronika Kalátová
Je konzultantka, mentorka a lektorka finančního vzdělávání. Je autorkou projektu Finanční zralost (www.financnizralost.cz). Veronika má více jak 25 let zkušenost ve finančním světě. Absolvovala MBA Finančního poradenství a pojišťovnictví na Ústavu práva a právní vědy a je držitelkou prestižního titulu EFA (European Financial Advisor).

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Projektové dny finanční gramotnosti pro žáky základních škol

Zdravíme všechny příznivce finanční gramotnosti! ...

Výběr z bankomatu pomocí QR kódu

V České republice začaly banky svým klientům nabízet službu, která umožňuje výběr z bankomatu bez toho, aniž by se člověk musel bankomatu dotknout. Celý proces je...

Porovnání výše mezd

Hrubá mzda za 2. čtvrtletí roku 2022 překročila téměř o sto korun hranici čtyřiceti tisíc korun. Dle statistiků však dvě třetiny zaměstnanců na tuto...