moneta logo
logo aisis

Potřebují děti k podpisu pracovní smlouvy souhlas zákonných zástupců? Od jakého věku mohou pracovat?

Děti do 15 let mohou vykonávat jen uměleckou, kulturní, reklamní nebo sportovní činnost podle § 121 a násl. zákona o zaměstnanosti (pod dohledem Úřadu práce).

Za předpokladu ukončené školní docházky mají nezletilí od dovršení 15. roku věku plnou způsobilost k právním úkonům podle § 6 zákoníku práce. Výjimkou jsou situace, ve kterých sám zákoník práce předpokládá jejich zvýšenou ochranu, např. není možné uzavřít s ním dohodu o odpovědnosti.

 

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Konec falešných slev v obchodech

Ve všech typech obchodů od kamenných až po ty internetové se již nesetkáte se slevami, které neodpovídají skutečnosti. Obvyklá praxe některých obchodníků, kteří počítali slevu...

Nahlédnutí do metodiky II. stupně ZŠ

Děti jsou akční. Navíc, díky jednoduchému přístupu k informacím, nás často překvapují otázkami, které prověřují nejen naše znalosti, ale i trpělivost a snahu si...

Nahlédnutí do metodiky I. stupně ZŠ

Jak zatraktivnit finanční gramotnost pro žáky prvního stupně? Jak probudit zájem a zvědavost na téma peněz, které často bývá tématem tabu v rodinách? Jak zapojit...