moneta logo
logo aisis

Zodpovědně s penězi: Jak ušetřit na povinném ručení

ak ušetřit na povinném ručení na svůj vůz? Nejvíc byste samozřejmě ušetřili, pokud byste žádné auto neměli a povinné ručení by se vás netýkalo. Jenže kdo je motorizován, ten platí – ovšem existují způsoby, jak platit méně.Důkladně hledejte!

Nabídky jednotlivých pojišťoven se mohou v konkrétních případech lišit i o tisíce. Jste už starší řidič a bydlíte na malém městě? Jsou pojišťovny, které to zohlední! Na internetu najdete on-line kalkulačky nebo můžete využít služeb finančních poradců.

Sjednejte smlouvu přes internet

Když už budete sedět u počítače, uzavřete rovnou smlouvu! Vyjde vás to levněji než na pobočce. Vyplníte jednoduchý formulář a je to.

Plaťte na rok dopředu

Plaťte pojistku vždy převodem z účtu a na celý rok najednou. Úspory se pohybují mezi 3 až 7 procenty, což je příjemné. Navíc některé akční nabídky pojišťoven se mohou týkat právě jen smluv zaplacených dopředu na celý rok.

Kupte víc pojistek najednou

Uvažujete o havarijní pojistce, pojištění proti krádeži nebo třeba o připojištění čelního skla? Zařiďte si veškeré pojištění najednou a u jedné pojišťovny, určitě se dostanete na zajímavější nabídky, než kdybyste si každý jeden produkt sjednávali zvlášť.

Pojišťovnu měňte včas

Pokud měníte pojišťovnu, nezapomeňte, že musíte jednat s předstihem. Alespoň tři měsíce před výročím smlouvy si začněte shánět nabídky od konkurence. Pokud se rozhodnete pro změnu, musíte výpověď smlouvy doručit své pojišťovně nejpozději šest týdnů před jejím vypršením, jinak si budete muset zase rok počkat.

Pročtěte, co podepisujete

Samozřejmě, jako u všech smluv, i v případě povinného ručení si pořádně přečtěte, co podepisujete. Například u připojištění čelního skla některé pojišťovny vyžadují až 10% spoluúčast. A na spoluúčast můžete narazit i jindy. Pokud třeba pořídíte jen takzvanou sezonní pojistku, budete platit jen za měsíce, kdy nahlásíte, že jezdíte. Za ostatní měsíce dostanete velmi výraznou slevu a výhoda je, že nemusíte vozidlo odhlašovat z registru – pojištěno je. Pokud však v tom “nenahlášeném období“ vyjedete a způsobíte škodu, čeká vás vysoká spoluúčast 90 procent.

bankovnipoplatky.com | 21.3.2012

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Jak jsou žáci základních škol finančně gramotní

Jak jsou žáci základních škol v České republice finančně gramotní? Na to se snaží přinést odpovědět Test finanční gramotnosti Rozumíme penězům, který je k dispozici online...

Jak si vybrat nemovitostní fond

Investování v České republice není trendy. Češi raději využívají bankovních účtů, kde ale nemohou porazit inflaci. Pokud se rozhodnou peníze uložit jinam, tak nejčastěji volí...

Práva při nákupu mimo kamenné prodejny – díl III.

V prvním dílu seriálu na téma nakupování mimo kamenné prodejny jsme se seznámili s tím, jaké všechny způsoby uzavírání obchodu patří mezi ty, které můžeme nazvat...