moneta logo
logo aisis

Může zaměstnavatel požadovat po nezletilém proplacení zničeného notebooku zapůjčeného pro výkon práce?

Ano, pokud mu byl svěřen na písemné potvrzení a jeho hodnota v době svěření notebooku nepřesáhla 50.000 Kč. Nahrazuje se částka odpovídající aktuální účetní hodnotě předmětu (nikoli původní pořizovací cena nebo cena, za kterou je pořízena náhrada).

Pokud by původní hodnota přesahovala uvedenou částku, bylo by nutné uzavření dohody o odpovědnosti za ztrátu svěřených věcí, kterou však není možné s nezletilým platně uzavřít. Viz § 255 a následující zákoníku práce.

 

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Konec falešných slev v obchodech

Ve všech typech obchodů od kamenných až po ty internetové se již nesetkáte se slevami, které neodpovídají skutečnosti. Obvyklá praxe některých obchodníků, kteří počítali slevu...

Nahlédnutí do metodiky II. stupně ZŠ

Děti jsou akční. Navíc, díky jednoduchému přístupu k informacím, nás často překvapují otázkami, které prověřují nejen naše znalosti, ale i trpělivost a snahu si...

Nahlédnutí do metodiky I. stupně ZŠ

Jak zatraktivnit finanční gramotnost pro žáky prvního stupně? Jak probudit zájem a zvědavost na téma peněz, které často bývá tématem tabu v rodinách? Jak zapojit...