moneta logo
logo aisis

Projektu Zodpovědně s penězi se v kraji zúčastnilo 800 žáků

Dvouletý projekt Zodpovědně s penězi na Vysočině absolvovalo ve svém prvním roce na 800 žáků základních škol. Aktivně učí finanční gramotnost ve dvanácti zapojených školách 24 učitelů, kteří navíc plní roli koordinátorů finančního vzdělávání.

S projektem se však seznámilo formou seminářů pro celé pedagogické sbory celkem 240 učitelů. Občanské sdružení Aisis, realizátor projektu, počítá s tím, že v příštím školním roce se do vzdělávání zapojí další žáci i učitelé.
Projekt Zodpovědně s penězi v kraji Vysočina je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
„Potvrdilo se, že finanční vzdělávání je pro žáky zajímavé a pro jejich budoucí život, velmi důležité. Dokazují nám to ohlasy učitelů na seminářích, ale i zpětná vazba od samotných žáků – cílové skupiny finančního vzdělávání.“ říká Martin Ježek, manažer projektu Zodpovědně s penězi z občanského sdružení Aisis.

Dvanáct škol

Na Vysočině se do projektu zapojilo a finanční gramotnost vyučuje 12 základních škol: ZŠ Náměšť nad Oslavou, ZŠ Polnička, ZŠ Benešova v Třebíči, ZŠ Lukavec, ZŠ Větrný Jeníkov, ZŠ Želiv, ZŠ Dobrovského v Moravských Budějovicích, ZŠ a MŠ Budkov, ZŠ Myslibořice, ZŠ Bory, ZŠ Třešť a také jihlavská ZŠ v Havlíčkově ulici.
„Děti v současném světě jsou vystaveny informačnímu tlaku, zvláště pak reklamní trh si vzal na mušku dětského klienta jako jednu velmi perspektivní cílovou skupinu svých marketingových aktivit. O to víc vnímáme potřebu orientace dětí v základních finančních produktech a službách jako velmi žádoucí a potřebnou již ve školním věku,“ říká Roman Rozbroj z projektu Zodpovědně s penězi v kraji Vysočina. „Děti si totiž musí uvědomit, že peníze nejsou jakousi samozřejmostí, kterou poskytuje bankomat a že osvojení si principů zodpovědného rozhodování – a to je základní myšlenka našeho programu – jim v budoucím životě může usnadnit mnohá rozhodnutí a také je uchránit před krizovými životními situacemi,“ upozorňuje dále Roman Rozbroj. Cílem projektu Zodpovědně s penězi je zvýšit úroveň finančního vzdělání školáků na základních školách. Jeho realizátorem je občanské sdružení Aisis. Program je postaven na praktických základech – učí děti sestavit rodinný rozpočet a řešit praktické životní situace.
V současné době je do projektu zapojeno pět krajů, více než 60 škol a v nich na dva tisíce žáků. V letošním roce je plánováno jeho další rozšíření.

Zdroj: Havlíčkobrodský deník, 29. 6. 2011

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Jak si vybrat nemovitostní fond

Investování v České republice není trendy. Češi raději využívají bankovních účtů, kde ale nemohou porazit inflaci. Pokud se rozhodnou peníze uložit jinam, tak nejčastěji volí...

Práva při nákupu mimo kamenné prodejny – díl III.

V prvním dílu seriálu na téma nakupování mimo kamenné prodejny jsme se seznámili s tím, jaké všechny způsoby uzavírání obchodu patří mezi ty, které můžeme nazvat...

Práva při nákupu mimo kamenné prodejny – díl II.

V prvním dílu seriálu o nakupování mimo kamenné prodejny jsme se seznámili s tím, jaké všechny způsoby uzavírání obchodu patří mezi ty, které můžeme nazvat nákupy...