moneta logo
logo aisis

Obyvatelé Liberce se zapojili do projektu finanční gramotnosti

Odborná pomoc s domácím hospodařením, spořením či zodpovědným zadlužováním přilákala obyvatele Liberce na seminář neziskového vzdělávacího projektu Rozumíme penězům.

Ten pro širokou veřejnost připravilo občanské sdružení AISIS ve spolupráci s odborníky z GE Money Bank. Lekce se konala v prostorách Základní školy Kaplického v Liberci a byla pro všechny zdarma.

„Stále častější zadlužování či nárůst exekucí jsou jedny z nejpalčivějších problémů, s nimiž se Češi potýkají. Mnohdy mají totiž omezené znalosti finančních produktů, nečtou smlouvy nebo si nevedou přehled o příjmech a výdajích,“ vysvětluje důvody pořádání seminářů finanční gramotnosti Stanislava Křížová, manažerka programu Rozumíme penězům ze sdružení AISIS.

Sérii přednášek vedli zkušení lektoři z GE Money Bank a konaly se na základních školách po celé České republice. V Liberci se seminář uskutečnil v prostorách Základní školy Kaplického. Na zdejší škole se finanční gramotnost běžně vyučuje, účastnili se jej kromě široké veřejnosti i rodiče žáků, zdejší učitelé i několik samotných žáků, které zajímaly příběhy z praxe. Tématem semináře bylo zodpovědné zadlužování.

„Účastníky nejvíce zajímalo téma platebních karet, a to zejména rozdíly mezi kreditními a debetními kartami, pojištění karet nebo například kontokorent,” přiblížila Stanislava Křížová.

Transformace pobytových služeb čeká i jablonecké centrum

Metodiku pro finanční gramotnost postavili lektoři na základě programu Rozumíme penězům, realizovaným na základních školách již od roku 2006. Proškolením v oblasti financí již prošlo více než 21 tisíc žáků, přes 2500 pedagogů a další tisíce lidí produktivního věku z široké veřejnosti. Vzdělávání je pro všechny zcela zdarma.

Libereckenovinky.cz informovala MgA. Martina Voráčková.

libereckenovinky.cz | 5.1.2016 | Rubrika: regiony | Strana: 0 | Téma: GE Money – strategie, rozhovory, citace

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Exekuce v ČR

Exekutorská komora České republiky vytvořila projekt s názvem Otevřená data o exekucích, který informuje o nejrůznějších statistikách týkajících se exekucí občanů České republiky. K datu vydání...

Jak rozumně tvořit kapitál pro děti

Potomci, naše největší láska, která s sebou nese i starosti. Většina rodičů považuje své děti za hlavní smysl svého života, což způsobuje upřednostňování uspokojování...

Výsledky měření investiční gramotnosti 2023

Investiční gramotnost v Česku roste, ale stále více než dvě třetiny Čechů si v investicích nevěří. Zjištění pochází z Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala...