moneta logo
logo aisis

Obyvatelé Liberce se zapojili do projektu finanční gramotnosti

Odborná pomoc s domácím hospodařením, spořením či zodpovědným zadlužováním přilákala obyvatele Liberce na seminář neziskového vzdělávacího projektu Rozumíme penězům.

Ten pro širokou veřejnost připravilo občanské sdružení AISIS ve spolupráci s odborníky z GE Money Bank. Lekce se konala v prostorách Základní školy Kaplického v Liberci a byla pro všechny zdarma.

„Stále častější zadlužování či nárůst exekucí jsou jedny z nejpalčivějších problémů, s nimiž se Češi potýkají. Mnohdy mají totiž omezené znalosti finančních produktů, nečtou smlouvy nebo si nevedou přehled o příjmech a výdajích,“ vysvětluje důvody pořádání seminářů finanční gramotnosti Stanislava Křížová, manažerka programu Rozumíme penězům ze sdružení AISIS.

Sérii přednášek vedli zkušení lektoři z GE Money Bank a konaly se na základních školách po celé České republice. V Liberci se seminář uskutečnil v prostorách Základní školy Kaplického. Na zdejší škole se finanční gramotnost běžně vyučuje, účastnili se jej kromě široké veřejnosti i rodiče žáků, zdejší učitelé i několik samotných žáků, které zajímaly příběhy z praxe. Tématem semináře bylo zodpovědné zadlužování.

„Účastníky nejvíce zajímalo téma platebních karet, a to zejména rozdíly mezi kreditními a debetními kartami, pojištění karet nebo například kontokorent,“ přiblížila Stanislava Křížová.

Transformace pobytových služeb čeká i jablonecké centrum

Metodiku pro finanční gramotnost postavili lektoři na základě programu Rozumíme penězům, realizovaným na základních školách již od roku 2006. Proškolením v oblasti financí již prošlo více než 21 tisíc žáků, přes 2500 pedagogů a další tisíce lidí produktivního věku z široké veřejnosti. Vzdělávání je pro všechny zcela zdarma.

Libereckenovinky.cz informovala MgA. Martina Voráčková.

libereckenovinky.cz | 5.1.2016 | Rubrika: regiony | Strana: 0 | Téma: GE Money – strategie, rozhovory, citace

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Konec falešných slev v obchodech

Ve všech typech obchodů od kamenných až po ty internetové se již nesetkáte se slevami, které neodpovídají skutečnosti. Obvyklá praxe některých obchodníků, kteří počítali slevu...

Nahlédnutí do metodiky II. stupně ZŠ

Děti jsou akční. Navíc, díky jednoduchému přístupu k informacím, nás často překvapují otázkami, které prověřují nejen naše znalosti, ale i trpělivost a snahu si...

Nahlédnutí do metodiky I. stupně ZŠ

Jak zatraktivnit finanční gramotnost pro žáky prvního stupně? Jak probudit zájem a zvědavost na téma peněz, které často bývá tématem tabu v rodinách? Jak zapojit...