moneta logo
logo aisis

Metodický materiál Pojištění

Nedílnou součástí finanční vzdělávání je oblast pojištění. I Standardy finanční gramotnosti pro základní školy na něj pamatují, když uvádí mezi očekávanými výstupy, že žák odliší druhy pojištění a v příkladu navrhne vhodné využití pojištění.

V projektu Rozumíme penězům jsme i na toto téma pamatovali a v roce 2013 vznikl metodický materiál Pojištění, který Vám teď po přihlášení nabízíme ke stažení zdarma.

Záměrem je prostřednictvím tohoto materiálu poskytnout žákům dostatečné množství informací k tématu pojištění jako prostředku naučit se reálně zhodnotit rizika, která na člověka v životě čekají a umět eliminovat případné škody z nahodilých událostí po finanční stránce. Zodpovědně se chovat a nenechat náhodu, aby měla vliv na jejich životy ve větší míře, než je nezbytně nutné.

Pochopení principů pojištění jako prostředků, které slouží ke zmírnění negativních dopadů nahodilých událostí, si žáci osvojí především v kontextu fiktivních domácností a na modelových situacích.

Obsahem metodického materiálu jsou následující lekce:

  • Úvod do pojištění
  • Životní pojištění
  • Cestovní pojištění
  • Pojištění motorových vozidel
  • Pojištění vkladů
  • Pojištění domova
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění úvěru
Celý článek s proklikem na metodický materiál je přístupný jen přihlášeným uživatelům.
Pro pokračování ve čtení se PŘIHLAŠTE NEBO ZAREGISTRUJTE
Robert Kočí
Robert Kočí
Je lektorem finanční gramotnosti. Učí finanční gramotnost a angličtinu na základní škole. Vzdělává lidi všech věkových kategorií v oblasti spotřebitelských práv. Je autorem několika publikací zaměřených na to, jak učit o osobních financích děti na základních školách. Absolvoval Právnickou fakultu MU v Brně obor Právní specializace a MBA studia obor Coaching, Mentoring and Leadership.

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Kam uložit rodinnou rezervu?

Jak proplouvat mezi produkty, které jsou dnes trendy na rodinnou rezervu? Jak a kam uložit peníze, které potřebujeme mít rychle k dispozici pro nečekané...

Internetové podvody – část II.

V prvním dílu článku o internetových podvodech jsme se podívali na různé typy podvodů a jejich specifikace. Jejich společným jmenovatelem je snaha podvodníků prostřednictvím vzbuzení...

Internetové podvody – část I.

Počty případů internetových podvodů, při nichž lidé přicházejí o své peníze, rostou jako houby po dešti. S tím, jak se zvyšuje počet bezhotovostních transakcí a...