moneta logo
logo aisis

Metodický materiál Pojištění

Nedílnou součástí finanční vzdělávání je oblast pojištění. I Standardy finanční gramotnosti pro základní školy na něj pamatují, když uvádí mezi očekávanými výstupy, že žák odliší druhy pojištění a v příkladu navrhne vhodné využití pojištění.

V projektu Rozumíme penězům jsme i na toto téma pamatovali a v roce 2013 vznikl metodický materiál Pojištění, který Vám teď po přihlášení nabízíme ke stažení zdarma.

Záměrem je prostřednictvím tohoto materiálu poskytnout žákům dostatečné množství informací k tématu pojištění jako prostředku naučit se reálně zhodnotit rizika, která na člověka v životě čekají a umět eliminovat případné škody z nahodilých událostí po finanční stránce. Zodpovědně se chovat a nenechat náhodu, aby měla vliv na jejich životy ve větší míře, než je nezbytně nutné.

Pochopení principů pojištění jako prostředků, které slouží ke zmírnění negativních dopadů nahodilých událostí, si žáci osvojí především v kontextu fiktivních domácností a na modelových situacích.

Obsahem metodického materiálu jsou následující lekce:

  • Úvod do pojištění
  • Životní pojištění
  • Cestovní pojištění
  • Pojištění motorových vozidel
  • Pojištění vkladů
  • Pojištění domova
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění úvěru
Celý článek s proklikem na metodický materiál je přístupný jen přihlášeným uživatelům.
Pro pokračování ve čtení se PŘIHLAŠTE NEBO ZAREGISTRUJTE
Robert Kočí
Robert Kočí
Je lektorem finanční gramotnosti. Učí finanční gramotnost a angličtinu na základní škole. Vzdělává lidi všech věkových kategorií v oblasti spotřebitelských práv. Je autorem několika publikací zaměřených na to, jak učit o osobních financích děti na základních školách. Absolvoval Právnickou fakultu MU v Brně obor Právní specializace a MBA studia obor Coaching, Mentoring and Leadership.

Další články autora

Podobné články

Nejnovější

Exekuce v ČR

Exekutorská komora České republiky vytvořila projekt s názvem Otevřená data o exekucích, který informuje o nejrůznějších statistikách týkajících se exekucí občanů České republiky. K datu vydání...

Jak rozumně tvořit kapitál pro děti

Potomci, naše největší láska, která s sebou nese i starosti. Většina rodičů považuje své děti za hlavní smysl svého života, což způsobuje upřednostňování uspokojování...

Výsledky měření investiční gramotnosti 2023

Investiční gramotnost v Česku roste, ale stále více než dvě třetiny Čechů si v investicích nevěří. Zjištění pochází z Indexu investiční gramotnosti, který vypracovala...