Dokážu to!

Občanské sdružení AISIS od května 2014 do září 2015 realizovalo projekt Dokážu to!, který nabídl pedagogům mateřských a základních škol osobnostní a profesní růst v základních lektorských a mentorských kurzech pro témata, která byla zastoupena programy Minimalizace šikany, Zdravá abeceda a Zodpovědně s penězi. Učitelům jsme také nabídli týdenní stáže na zahraničních školách i profesní podporu na seminářích osobnostního a sociálního rozvoje.

Cílem projektu bylo vychovat z řad pedagogů experty, kteří budou dále šířit uvedená témata z pozice lektorů nebo mentorů a budou schopni individuálně podporovat kvalitu pedagogické praxe ve své i v cizích školách.

Projekt Dokážu to! byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.3.00/48.0031.

V rámci projektu Dokážu to! program Zodpovědně s penězi realizoval semináře pro pedagogy mateřských škol a pro pedagogy 1. a 2. stupně základních škol.

1. Lektor Zodpovědně s penězi

Tyto semináře byly určeny pro pedagogy mateřských škol. Program Zodpovědně s penězi pro mateřské školy vychází z mezinárodního programu Aflatoun (www.aflatoun.org). Materiály pro naše semináře vycházely z tohoto programu, ale byly upraveny týmem pedagogů, kteří učí na mateřských školách v České republice.

Vzdělávací program je určený dětem předškolního věku tj. 3-6 let, poskytuje základy sociálního a finančního vzdělávání zaměřeného na období raného dětství. Více informací naleznete ZDE.

Pro každou skupinu jsme realizovali dva dvoudenní semináře, celkem 40 vyučovacích hodin prezenčního studia. Semináře se konaly v Praze a v Brně.

2. Mentor Zodpovědně s penězi

Semináře pro mentory Zodpovědně s penězi jsme realizovali pro pedagogy 1. a 2. stupně základních škol. Pro každou skupinu jsme realizovali dva dvoudenní semináře, celkem 40 vyučovacích hodin prezenčního studia. Každý účastník měl také možnost zúčastnit se dvoudenní stáže ve škole, která se již dlouhodobě věnuje výuce finanční gramotnosti.

Vzdělávání bylo realizováno ve školním roce 2014/2015. Stáže se uskutečnily na jaře 2015. Semináře byly realizovány od prosince 2014 do června 2015.