Zapojte se

Zajímá Vás téma finančního vzdělávání? Chcete se naučit zvládat tuto problematiku dostatečně  kvalitně? Chcete poradit se zaváděním finanční gramotnosti do školního vzdělávacího programu? Mají Vaši pedagogové učit finanční gramotnost a chybí jim výukové materiály, odborná nebo metodická podpora?

Připravili jsme pro Vás:

1. Úvod do finančního vzdělávání

Jednodenní seminář pro jednotlivé pedagogy i celé pedagogické sbory. Jednotlivým pedagogům nabízíme účast v seminářích, které organizuje občanské sdružení AISIS nebo některý z našich partnerů. V případě zájmu celého pedagogického sboru připravíme seminář na míru podle Vašich požadavků. Semináře jsou akreditované MŠMT a lze je platit z projektu EU peníze do škol.

2. Zodpovědně s penězi pro 1. stupeň

Jednodenní seminář zaměřený na metodiku nebo vícedenní seminář rozšířený o finanční vzdělávání pedagogů. Jednotlivým pedagogům nabízíme účast v seminářích, které organizuje občanské sdružení AISIS nebo některý z našich partnerů. Na jednodenním semináři se seznámíte s metodikou a obsahem knihy, která je zaměřená na výuku finanční gramotnosti na 1. stupni základní školy. Vícedenní seminář je navíc zaměřen na zvýšení finanční gramotnosti pedagogů.

Kniha obsahuje materiály pro žáky od 1. do 5. ročníku. Na tvorbě výukových materiálů se podílelo šest autorek, které materiály ověřovaly se svými žáky a do ověřování materiálů byli navíc zapojeni pedagogové a žáci dalších 13 základních škol. Obsah knihy vychází ze Standardů finanční gramotnosti. V tuto chvíli prochází kniha finálními úpravami metodické části tak, abychom ji školám mohli na jaře 2013 nabídnout při plánovaných vzdělávacích seminářích. Kniha se skládá z pracovních listů pro žáky a z metodiky pro učitele. Účastníci semináře si mohou knihu zakoupit. Pracovní listy a všechny výukové materiály si mohou učitelé pro své žáky kopírovat.

3. Zodpovědně s penězi pro 2. stupeň

Jednodenní seminář zaměřený na metodiku nebo vícedenní seminář rozšířený o finanční vzdělávání pedagogů. Jednotlivým pedagogům nabízíme účast v seminářích, které organizuje občanské sdružení AISIS nebo některý z našich partnerů. Na jednodenním semináři se seznámíte s metodikou a obsahem knihy, která je zaměřená na výuku finanční gramotnosti na 2. stupni základní školy. Vícedenní seminář je navíc zaměřen na zvýšení finanční gramotnosti pedagogů.

Kniha obsahuje materiály pro žáky od 6. do 9. ročníku. Obsah knihy vychází ze Standardů finanční gramotnosti. Materiál od svého vzniku prošel celkovou aktualizací. Kniha se skládá z pracovních a informačních listů pro žáky a z metodiky pro učitele. Účastníci semináře si mohou knihu zakoupit. Pracovní listy a všechny výukové materiály si mohou učitelé pro své žáky kopírovat.

4. Projektové dny pro žáky

Chcete vidět výuku finanční gramotnosti v praxi a přímo na Vaší škole? Na našem webu v sekci “Témata” v odkazu “Anotace výukových lekcí” si vyberte téma a objednejte si od nás lektora, který formou projektového dne dané téma zrealizuje s třídou Vašich žáků. Všichni naši lektoři mají zkušenosti s výukou na prvním nebo druhém stupni základní školy.

5. Konzultace pro pedagogy

Nevíte, jak finanční gramotnost realizovat ve Vaší škole? Chcete poradit se zařazením témat, zvolením formy a metod výuky? Objednejte si naše konzultanty, kteří mají zkušenosti z projektu Zodpovědně s penězi a to z již osmi krajů České republiky.

6. Inspiromat

Inspiromat je praktický průvodce pedagoga problematikou finančního vzdělávání žáků 1. i 2. stupně základní školy. Obsahuje zásobník více než sedmdesáti inspirativních i hotových pracovních materiálů nebo celých lekcí, zaměřených nejen na rozvoj finanční gramotnosti, ale také na podporu gramotnosti čtenářské, informační, občanské a matematické. Materiál je koncipovaný tak, že dává prostor k vlastní tvorbě nebo úpravě pracovních listů, k propojení finančního vzdělávání s běžnou výukou a především jeho vazba a odstíny tisku jsou vyrobeny tak, aby byly jednoduše a kvalitně kopírovatelné – Inspiromat je určený pro kopírování.

Cena: 490,- Kč včetně balného, poštovného a DPH, pro členy Klubu škol Zodpovědně s penězi je cena snížena na 390,- Kč. Inspiromat si můžete objednat přes titulní stránku našeho webu.

 

Prohlédněte si naši nabídku ZDE.

Zajímá Vás konkrétní kalkulace semináře, termíny akcí? V případě zájmu kontaktujte manažerku projektu:

Stanislava Křížová, stanislava.krizova(zavináč)rozumimepenezum.cz nebo mobilní telefon: 607 621 558

Průzkum zájmu

[contact-form 15 “pruzkum_zajmu”]