E-learning

Co je to E-learning? Pro koho a proč E-learning v Zodpovědně s penězi připravujeme?

V rámci programu Zodpovědně s penězi chceme pedagogům také nabízet podporu pro zvyšování jejich osobní finanční gramotnosti. A právě proto budeme na našem webu postupně zveřejňovat E-learningové semináře, které vznikají v projektu Finanční a zdravotní gramotnost pro veřejnost.

E-learning (někdy také online learning) je pojem používaný k označení vzdělávání, které je realizováno pomocí informačních technologií. Pod E-learning spadají nejrůznější multimediální výukové kurzy dostupné na CD-ROM nebo na internetu, ale také videokonference, virtuální studium s využitím počítače, elektronická komunikace mezi studenty a učiteli a mnoho dalších nástrojů. Mezi hlavní výhody E-learningu patří především úspora nákladů spojených s cestováním za studiem a možnost určit si sám tempo výuky.

Semináře vychází z těchto témat:

  • Hospodaření domácností
  • Spoření a investování
  • Rozumné zadlužování a prevence předlužování
  • Pojištění

Pro spuštění vybraného E-learningu klikněte na níže uvedený odkaz. Následně klikněte na ikonku “Start Prezi”. Nejjednodušší pohybování v kurzu je pomocí šipek na klávesnici. Šipkou vpravo vždy zobrazíte další část. Pro lepší čitelnost si můžete kurz spustit přes celou obrazovku – stačí, když kliknete na ikonku v pravém dolním rohu okna kurzu (Fullscreen). Do normálního zobrazení zpět se dostanete klávesou Esc.

  1. Paragrafy pod kontrolou >>
  2. Zodpovědné zadlužování >>
  3. Hospodaření domácnosti >>
  4. Spoření a investice >>